Motoryzacja artykuł sponsorowany
6 marzec 2021

Cztery sposoby na tańsze OC/AC auta. Jak dobrze ubezpieczyć samochód?

fot. nadeslane
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy zarejestrowany pojazd musi mieć ważne ubezpieczenie komunikacyjne. Najważniejsze jest OC, ale warto rozszerzyć ochronę ubezpieczeniową o polisę AC. Sprawdź, jak obniżyć koszty zakupu ubezpieczenia i jak odciążyć domowy budżet od dużego jednorazowego wydatku.

Większość kierowców ogranicza się wyłącznie do wykupienia polisy OC. Chociaż takie ubezpieczenie zdejmuje finansową odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez sprawcę, w żaden sposób nie chroni jego samochodu. Dlatego warto dobrze ubezpieczyć pojazd, tj. wybrać polisy o odpowiednim zakresie. Problem w tym, że dla wielu osób jest to wydatek zbyt duży. Ubezpieczenie samochodu może być jednak tańsze niż pierwotnie przygotowana kalkulacja. Ponadto istnieje możliwość rozłożenia płatności nawet na 24 raty.
 

Sposoby na tanie ubezpieczenie samochodu – czy je znasz?

Jeżeli zależy ci na niższych składkach ubezpieczeniowych, możesz spróbować je obniżyć.

1. Zakup polisy w pakiecie

Niektórzy ubezpieczyciele przyznają rabaty w przypadku zakupu polis w pakiecie. Zdecyduj się więc na obowiązkowe ubezpieczenie samochodu oraz polisę autocasco. Chociaż finalnie zapłacisz nieco więcej, i tak zyskasz.

2. Zakup polisy w trybie direct

Wykupienie polisy telefonicznie lub online? Czemu nie… Szczególnie, że niektórzy ubezpieczyciele przyznają dodatkowe zniżki za zakup ubezpieczenia w trybie direct. Dodatkowym atutem jest nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale również… możliwość wypowiedzenia umowy OC wówczas, gdy znajdziesz inną atrakcyjniejszą ofertę. Masz na to aż 30 dni!

3. Wybór odpowiedniego ubezpieczyciela

Cena ubezpieczenia samochodu zależy od ryzyka ubezpieczeniowego, z jakim związany jest konkretny kierowca. To z kolei ustalane jest wewnętrznie przez dane towarzystwo ubezpieczeniowe. Jeśli więc porównasz oferty poszczególnych ubezpieczycieli dowiesz się, gdzie ubezpieczenie samochodu będzie najtańsze.

Pamiętaj! O ile w przypadku OC możesz kierować się wyłącznie ceną, o tyle wybór polisy AC to kwestia bardziej złożona. Znaczenie ma bowiem zakres oferowanej ochrony ubezpieczeniowej – im szersza, tym polisa droższa.

4. Wykupienie polisy jako współwłaściciel

Koszt ubezpieczenia samochodu można obniżyć nawet o 60% w przypadku zniżek za bezszkodową jazdę. Jeśli chcesz z tego skorzystać, ubezpiecz pojazd z osobą, której udało się wypracować tak duży rabat. Zostanie on uwzględniony podczas kalkulacji.
 

Chcesz uniknąć dużego jednorazowego wydatku? Jest na to sposób

Często zdarza się, że – nawet pomimo zniżek – koszt ubezpieczenia samochodu jest wysoki. Istnieje jednak sposób na uniknięcie dużego jednorazowego wydatku. Wystarczy, że rozłożysz płatność na raty, korzystając np. z usługi Comfort Pay z korzystnym oprocentowaniem dostępnej w Toyota Banku.

Dlaczego warto? Dzięki takiej opcji:

  • zyskujesz większą swobodę w dysponowaniu własnymi środkami
  • zachowujesz płynność finansową – niezależnie od wysokości składki
  • możesz wybrać lepsze ubezpieczenie samochodu – takie, które zapewnia wyższą ochronę ubezpieczeniową.

Pamiętaj! Cena ubezpieczenia samochodu musi odzwierciedlać zakres ochrony ubezpieczeniowej. Jeśli trzeba zapłacić więcej, warto to zrobić. Przeszkodą wcale nie musi być duży jednorazowy wydatek – ten rozłożysz nawet na 24 wygodne raty.

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wyrzysku